Here is the Weekly Ad and Coupon Match-Ups for this week, 1/2/12 – 1/8/12. They started their caselot sale this week. There are some great deals! Here are the match ups:
Maid o Clover Gallon Milk $2.39
Use the $0.75/1 coupon here
Final Cost $1.64
Oakdell 5 Dozen Eggs, Medium $4.99
Sara Lee Whole Grain White Bread, 20 oz $1.79
(you can get these for $0.75 at any of the Sara Lee Outlets)
Buy (3) Marie Callender?s Dinners Assorted Varieties 10-16.25 Ounce $2.00
Use the $1/3 coupon here
Final Cost $1.67 each
Alka Seltzer Plus Cold and Cough, 20 ct $4.99
Use the $1/1 coupon here
Final Cost $3.99
Harmons started their Case Lot Sale this week! Here are some of the better deals:
Augason Farms Rolled Oats, 50 lb bag $19.99
Augason Farms Wheat, 50 lb white or red $14.99
Gulf Pacific Brown Rice, 20 lb $9.99
Hansens Apple Juice, 64 oz (Case of 8) $12.00 ($1.50 each)
Hefty Trash Bags, 18-45 ct $6.99
Use the $1/1 coupon HERE or in the 1/1 RP
Final Cost $5.99
Hormel Chunk Meats, Turkey or Ham, 5 oz (Case of 12) $12.00 ($1.00 each)
Kraft Handi Snacks Pudding, 14 oz (Case of 12) $8.28 ($0.69 each)
Langers Juice, Zero Sugar Apple or Grape Juice, 64 oz (Case of 8) $8.00 ($1.00 each)
Lindsay Olives, 6 oz can (case of 24) $18.96 ($0.79 each)
Post Honey Bunch of Oats, Roasted or Almond, 24.5 oz $3.50
Use the $1/1 coupon here
Final Cost $2.50
Taco Bell Refried Beans, 16 oz (Case of 12) $8.28 ($0.69 each)
Tillamook Cheese, .75 oz, 100 pk $21.99 ($0.22 each)
(these are the small single serve snack size)
Tillamook Shredded Cheese, 12 pk, 8 oz $22.99 ($1.92 each)
If they let you, you could possibly use up to 3 $1/2lbs or more cheese coupons
(since you are buying 6 lbs of cheese, you can use 1 coupon for every two pounds)
Final Cost $19.99 ($1.67/bag or about $3/lb)
Western Family Apple Sauce, 15 oz (Case of 24) $14.16 ($0.59 each)
Western Family Canned Beans, 15 oz (Case of 24) $14.16 ($0.59 each)
Western Family Canned Tomatoes, 14.5 oz (Case of 24) $12.00 (.50 each)
Western Family Long Grain Rice, 20 lb bag $8.99
Western Family Sugar, Brown or Powdered, 32 oz (Case of 24) $24.00 ($1.00 each)
Leave a Reply